Če razmišljaš o novi spletni strani… super!
Res je že nujna. 🙂
Ampak preden nadaljuješ, preveri, da je vse, kot bi moralo biti. Ne glede na to, s kom sodeluješ, da ti ustvari novo spletno stran, je dobro vedeti nekaj stvari in se potem odločiti, kaj je bolje zate.
Naj najprej pojasnim, da je včasih lahko (nizka) cena spletne strani, tudi cena, ki jo plačaš, da nimaš npr. celotnega dostopa do celotne strani in da se v bistvu zavežeš (oz. je potrebno potem precej doplačati), da svoje spletne strani ne moreš prestaviti ali da ne najameš drugega izvajalca. Čeprav tega načina ne zagovarjam, ni nujno slab, odvisno od tvojih potreb in želja.
Ne glede na to, za kaj se odločiš, se mi zdi pomembno, da si pozoren/a na nekaj stvari in se potem zavestno odločiš, kaj ti najbolje ustreza v tistem trenutku.
3 vprašanja, na katera poišči odgovor, ko najameš oblikovalca in developerja spletne strani
Kdo je lastnik gostovanje?
Mogoče se ti zdi to čisto samoumeven odgovor, pa ni. Veliko strank pride k meni in na začetku ugotovimo, da npr. sploh nimajo dostopa do svoje celotne spletne strani – oz. dostopa do gostovanja. Zato poizvedi ali boš imel/a dostop do gostovanja in če ne, kakšni so stroški za pridobitev.
Kdo je nosilec domene?
Druga pogosta stvar je, da niso nosilec svoje domene in tudi nimajo dostopa do npr. podaljšanja ali urejanja domene.
Če stran že imaš lahko preveriš nosilca domene kar online: KAKO PREVERITI LASTNIKA DOMENE – WORDPRESS NASVET
Imam poln dostop do spletne strani?
Imaš res poln dostop za urejanje spletne strani v WordPressu? Če imaš uporabnika za urejanje spletne strani, ki ima pravice le za urejanje vsebin, preveri še, da imaš tudi uporabnika – administratorja, ki lahko ureja tudi druge stvari (npr. prilagaja izgled, dodaja vtičnike, editira kode…).
Komentiraj